Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Sorunuzun cevabını göremiyorsanız, iletişim formumuzdan bize bir e-posta gönderebilirsiniz.

Eğitimler linkine tıkladığınızda karşınıza gelen ekranın üye girişi bölümüne giriş yaparak, üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz. Üyelik işlemini tamamladığınızda dilediğiniz eğitime katılabilirsiniz.

Hayır eğitimler ücretsizdir.

Haklar Projesinin hedef kitlesi 18-25 yaş grubu üniversite öğrencileri olmasına rağmen eğitimlere katılım için bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Eğitimleri tamamlayanlar yaş grubuna bakılmaksızın sertifika alabilirler.

Eğitimleri almak için üye olmak zorunludur.

Katıldığı eğitim programını tamamlayan her öğrenci, ilgili öz değerlendirme sorularından yeterli puanı aldığı takdirde sertifika almaya hak kazanır. Sertifika almaya hak kazanana öğrenciler kendi sayfalarında yer alan “sertifika” linkine tıklayarak bilgisayarlarına indirebilirler.

Eğitimleri tamamlamak için belirlenmiş bir süre yoktur.

Proje web sayfasında yer alan duyurular bölümüne tıkladığınızda veya projenin sosyal medya kanallarını takip ettiğinizde proje ilgili faaliyet duyurularına ulaşabilirsiniz.

Eğitimlere kayıt olmak, eğitimi tamamlamak, öz değerlendirme sorularınının en az P’sini doğru cevaplamak yeterlidir.

Eğitimlere Türkiye’nin her yerinden 18-25 yaş grubu üniversite öğrencisi gençleri katılabilir. Fakat toplantılar ve çalıştaylar yalnız Ankara - Diyarbakır, Hatay, İstanbul, İzmir, Mardin ve Mersin’de eğitim alan üniversite öğrencisi gençlerin katılımına açıktır.

Eğitimlere katılanlar her başlık için ayrı sertifika alırlar. Örneğin; üç ayrı başlıkta eğitimlere katıldığınızda üç ayrı konuda sertifika sahibi olursunuz.

Eğitimler linkine tıkladığınızda karşınıza gelen ekrandan eğitimlerle ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Proje web sitesinin ana sayfasında sağ üst bölümünde yer alan “Üye Girişi” linkine tıklayarak haklar.org üyesi olabilirsiniz. Sayfa üyesi 18-25 yaş grubu üniversite öğrenciler Haklar Projesi’nin etkinliklerine ve eğitimlerine öncelikli olarak katılma imkânı bulabilirler. Sayfaya üye olan gençler aynı zamanda “Haklar Bülteni” abonesi de olurlar. Sayfa üyesi olmanız, sayfada yer alan eğitim bölümüne veya proje kapsamında kurulacak olan ve üyelik gerektiren diğer bölümlere üye olduğunuz anlamına gelmez

E-Bülten

Tüm duyuru ve gelişmelerden haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun.